Репортаже

2013/2014 | 2012/2013 | 2010/2011 | 2009/2010 | 2007/2008 | 2006/2007

15. април 2011.

Прваци Србије у малом фудбалу

Екипа Техничке школе "Бошко Крстић" из Бојника освојила је прво место на републичком такмичењу у малом фудбалу. После прошлогодишњег другог места, наши златни момци попели су се ове године једну степеницу више на победничком постољу.

Такмичење је одржано у спортском центру у Караташу код Кладова 13. и 14. априла 2011. године. Првог дана такмичења девет екипа, регионалних првака из целе Србије, било је подељено у три полуфиналне групе. Наши момци остварили су победе над екипама Саобраћајно-техничке школе из Земуна (4:2) и домаћина Техничке школе из Кладова (3:2), чиме су се пласирали у финалну групу за пласман од 1. до 3. места. Другог дана такмичења, у финалној групи побеђена је најпре екипа Економске школе из Крагујевца резултатом 6:3, да би у директној борби за титулу првака била савладана и одлична екипа Техничке школе из Зрењанина коначним резултатом 4:2. На крају такмичења подељене су медаље и пехари, а општи утисак свих учесника био је да је победа наше школе била убедљива и потпуно заслужена.

Нашу златну екипу фудбалера на овом такмичењу чинили су Душан Петровић (III-3), Мирослав Стојичић (IV-3), Миљан Стојановић (IV-3), Стефан Петровић (IV-2), Бојан Здравковић (IV-1), Душан Ценић (II-3), Филип Младеновић (IV-3), Милан Миљковић (III-3), Мирослав Лајовић (IV-2) и Немања Костић (IV-2), а до највећег успеха у историји наше школе предводио их је професор Мирослав Панић.

Више о великом успеху наше екипе можете прочитати у специјалу "Златни фудбалери".